TOP

Jak poradzić sobie w pracy, gdy przypomina pole bitwy?

Gdy środowisko pracy przypomina pole bitwy, wcale nie musisz stać się jej częścią. Oto kilka sposobów, by zapewnić sobie komfortowe warunki w pracy i nie tracić czasu na niepotrzebne potyczki czy kłótnie.


1. Unikaj źródła problemu

Kiedy dostrzegasz, że w miejscu pracy znajduje się osoba będąca czynnikiem zapalnym wszystkich problemów, staraj się unikać jej towarzystwa. Obserwuj, a kiedy zauważysz, że spięcie czy problem narastają, dyskretnie wycofaj się, by nie brać w tym udziału. Zachowaj neutralność.

2. Zachowaj kontrolę

Jeśli czujesz, że mimowolnie zostałeś wciągnięty w rozmowę, która stała się przyczynkiem do kłótni – postaraj się zachowywać spokój i nie trać kontroli nad sobą. Nie musisz stawać do walki na słowa z kimkolwiek. Ważne to zachować klasę i nie dać się sprowokować do mówienia czegoś, czego będziesz żałować.

3. Skup się

Koncentruj się na wydajnej pracy, nawet wtedy gdy inni są mniej zaangażowani w działanie i tracą czas na niepotrzebne dyskusje. Po prostu skup się na najważniejszych celach, a zapomnisz o środowisku pracy.

4. Odseparuj się

Jeśli umiesz odciąć się od codziennych zawirowań  – jesteś na dobrej drodze do sukcesu. Możesz zabierać ze sobą do biura słuchawki, jeśli towarzystwo niektórych osób jest dla Ciebie nie do zniesienia. Wyciszysz się i zapomnisz o problemach w miejscu pracy.

5. Znajdź sojuszników

W Twoim miejscu pracy na pewno znajdzie się osoba, dla której nieprzyjazne środowisko także stanowi problem. Możecie zewrzeć szyki, by poradzić sobie z osobami, które utrudniają życie w pracy. Przebywanie z przyjaźnie nastawionymi ludźmi, których obdarzysz zaufaniem sprawia, że lepiej i sympatyczniej będziesz znosił każdy dzień.

6. Odpuść

Nie musisz na siłę próbować zaprzyjaźniać się z kimś, za kim nie przepadasz. Po prostu zostaw sprawy takie jakie są, jeśli masz wrażenie że już nic nie da się zrobić czy zmienić. Twój komfort psychiczny jest najważniejszy i nie musisz zmuszać się do niczego.

 

Źródło: www.monsterpolska.pl