TOP

Wiadomości

 • 8 Bieg Pomocy
  W roku 2021 po raz 8 Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca organizuje Bieg poMocy! Bieg poMocy jest to coroczny bieg charytatywny, przełajowy, który odbywa się w okolicach malowniczego jeziora Lubie. Startujemy jak zawsze w Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym Polubie. W tym roku biegniemy dnia 18.07.2021 r. dla Kai Wawer ze Złocieńca, która zachorowała na siatkówczaka oka. W połowie grudnia 2020 r. po operacji polegającej na usunięciu prawej gałki ocznej dziewczynka otrzymała pierwszą kurację chemioterapii JOE. Zebrane wcześniej fundusze zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację dla Kai oraz na dojazdy do Kliniki Onkologii w Warszawie. Obecnie Kaja jest już teraz jest po całej serii […]
 • Modlitwa obiektem nauki
  Modlitwę można porównać do telegrafu bez kabla, przez który płyną nieustannie w obu kierunkach fale elektromagnetyczne z pytaniem i odpowiedzią, prośbą i aprobatą lub odmową.
 • 9 czerwca – Dzień Przyjaciela
  Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Przyjaciela. To okazja do świętowania w gronie najbliższych. Idealny moment, by spędzić z nimi czas i dać drobny upominek. Jak spędzić ten dzień? Warto na pewno podziękować drugiej osobie za jej obecność i złożyć życzenia. Dobrym pomysłem jest wyjście do kina lub teatru. Można także zabrać przyjaciela na spacer, kawę lub gorącą czekoladę. Paczka-niespodzianka z ulubionymi rzeczami? To też świetny pomysł. Ciekawą opcją jest stworzenie kolażu ze wspólnymi zdjęciami – taka pamiątka pomoże utrwalić wspólnie spędzone chwile. Co zrobić, gdy ten dzień cię zaskoczy? Najlepiej po prostu zadzwonić, porozmawiać i złożyć życzenia. – Przyjaźni szukamy przez […]
 • Trudne życie palacza
  Papieros wciąż jest jedynym legalnie i powszechnie sprzedawanym środkiem rakotwórczym na świecie. 31 maja obchodzimy Dzień bez Tytoniu.
 • Ruch wahadłowy
  Przesada w jednym wywołuje z czasem dążenie do zmiany tak silne, jak silna była przesada. Każde wahadło kiedyś odchyli się w przeciwnym kierunku. Wydaje się, że zmiana kierunku w relacjach państwowo-kościelnych już dojrzała.
 • Dziecko na lekarstwo?
  Decyzja wydania na świat dziecka nie powinna być motywowana ratowaniem związku. Dziecko nie jest panaceum na problemy w małżeństwie, a stres, który wiąże się z jego narodzeniem, z pewnością pogłębi problemy, które już nękają związek.

Kategorie wiadomości: