Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

O zdrowiu w Zambrowie!

23 września 2018 godz. 18:00
do 29 września 2018 godz. 19:00

Chrześcijańska Służba Charytatywna serdecznie zaprasza na otwarty cykl spotkań na temat zdrowia, które odbędą się w Zambrowie w dniach 23-29.09.2018 r.

W całym programie wyróżnić można trzy bardzo istotne punkty:

1. Bezpłatne badania profilaktyczne – godzina 15:30

0 godzinie 15:30 zapraszamy na mobilną wystawę edukacyjno–diagnostyczną, mającą na celu wykonanie prostych badań profilaktycznych i wykrycie ewentualnych chorób lub zagrożeń na wczesnym etapie.

Wystawa składa się z ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczy innego tematu:

Odwiedzający kolejne ekspozycje mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Na podstawie otrzymanych wyników można poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją z lekarzem bądź dietetykiem. Wierzymy, ze tego typu działania pozwalają uchronić wiele osób przed chorobami, które zależą głównie od stylu życia. Na wystawie można dowiedzieć się co zrobić, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń lub zahamować rozwój już istniejących chorób cywilizacyjnych.

2. Wykłady na temat zdrowia fizycznego – godzina 17:00

Codziennie o godzinie 17.00 bedą miały miejsce ciekawe wykłady na temat zdrowego stylu życia prowadzone przez Panią Beatę Śleszyńską i Alinę Ciupę (dietetyka i pielęgniarkę).

Tematy wykładów:

Niedziela – Największy skandal zbożowy – błonnik twój przyjaciel

Będzie to temat rozpoczynający wykłady. Dotyczy błonnika, który jest jak szczotka, która oczyszcza system trawienny i zapewnia mu prawidłowe funkcjonowanie.  Dlatego rozpoczynamy właśnie od tego tematu. Żywność bogata w błonnik to: świeże owoce, warzywa, orzechy i produkty z pełnego ziarna. Mięso, produkty mleczne i pokarmy przetworzone nie zawierają błonnika i powodują zaklejanie przewodu pokarmowego, co prowadzi do wielu chorób. Badania dowodzą, że dieta bogata w błonnik obniża ryzyko zachorowania na np. różne rodzaje nowotworów. Dowiemy się więc co robić, aby zapobiegać chorobom nowotworowym min. poprzez spożywanie wystarczającej ilości błonnika.

poniedziałek – Nakarm swój mózg – jak dieta wpływa na emocje

W ciągu ostatnich 20 lat opublikowano wiele nowych badań medycznych na temat odżywiania i jego związku z wydajnością umysłową. Gdyż to właśnie odżywianie jest ważnym czynnikiem służącym osiągnięciu szczytowej wydajności umysłowej. Niestety niezbyt wiele uwagi przykładamy do tego tematu. A lepsza praca mózgu to lepsza pamięć, koncentracja, możliwość szybszego przyswajania wiedzy.  Ludzie często sięgają po pokarmy zawierające duże ilości cukru, kofeinę lub inne składniki manipulujące naszym umysłem, co niestety wpływa negatywnie na pracę mózgu. Na poniedziałkowym wykładzie dowiemy się co jeść, bo podnieść nasza wydajność umysłową.

wtorek – Zadbaj o serce – profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych

Choroby układu krążenia takie jak choroba wieńcowa, zawał serca, nadciśnienie są głównymi przyczynami zgonów w w dzisiejszych czasach. Co druga osoba w Polsce umierająca przedwcześnie, umiera właśnie z powodu chorób sercowo-naczyniowych.  Choroby serca rozwijają się powoli, przez wiele lat. Często nie mamy pojęcia, że żyjemy w zagrożeniu. Dlatego w przypadku choroby wieńcowej lepiej jest do niej nie dopuścić niż ją leczyć, gdyż objawy mogą wystąpić dopiero , gdy choroba ma już zaawansowane stadium. We wtorek poznamy naturalne metody leczenia i zapobiegania chorobom serca oparte o proste zasady zdrowia.

środa – Naturalne metody leczenia cz. 1

Organizm człowieka został wyposażony w cudowne mechanizmy regulujące i naprawcze, które umożliwiają naturalny powrót do zdrowia. Dziś już powszechnie wiadomo, ze istnieją sposoby na naturalne leczenie bólu, przeziębienia, bezsenności, problemów z trawieniem, odpornością i wielu innych. Znamy proste metody i zabiegi związane z ziołolecznictwem, hydroterapią czy stosowaniem prostych produktów takich jak węgiel drzewny. Na tym spotkaniu poznamy niektóre z nich.

czwartek – Ach te słodkości – gorzka strona cukru

Chociaż wielu z nas pozwala sobie czasem na nieco słodyczy, nie powinniśmy lekceważyć problemów zdrowotnych powodowanych przez zawarty w nich cukier rafinowany. Badacze, którzy łączą nadmierne spożycie cukru z wieloma chorobami takimi jak (nadwaga, otyłość, choroba nowotworowa, miażdżyca) , że człowiek w ogóle nie musi jeść cukru. Ludzki organizm potrzebuje węglowodanów w ilości równej zaledwie dwóm łyżeczkom cukru, a tą ilość możemy pozyskać z prostych, naturalnych pokarmów. Ze złymi słodkimi nawykami można zerwać. Na czwartkowym wykładzie dowiemy  się jak zastąpić  cukier rafinowanegy naturalnymi słodzikami spożywac je umiarkowanie, by nie dopuścić do rozwoju wielu chorób.

piątek – Naturalne metody leczenia cz. 2

Będzie to drugi wykład dotyczący znanych nam naturalnych metod naprawczych naszego organizmu.

sobota – Jak wzmocnić pracę tarczycy

Ten temat z pewnością zainteresuje osoby, które borykają się z chorobą tarczycy (nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, Hashimoto – przewlekłe zapalenie tarczycy). W sobotę poznamy najważniejsze informacje dotyczące  tego istotnego gruczołu, który jest dla nas tak ważny min. ze względu na produkcję hormonów. Dowiemy się jak wzmocnić pracę tarczycy i jak uchronić ją przed chorobami.

3. Wykłady na temat zdrowia psychicznego i duchowego – godzina 18.00

Codziennie o godzinie 19.00 zapraszamy na wykłady związane ze zdrowiem psychicznym, emocjonalnym i duchowym.

Spotkania odbędą się w Bursie Szkolnej przy ulicy Obwodowej 2 w Zambrowie.

Każda osoba otrzyma bezpłatnie książkę pt. Życie ma sens.

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Początek:
23 września 2018 godz. 18:00
Koniec:
29 września 2018 godz. 19:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Obwodowa 2, Zambrów, Polska