Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Bóg?” Wykłady Davida Asschericka!

31 października 2021 godz. 18:00
do 8 grudnia 2021 godz. 18:00

Seria 12 spotkań w trakcie których David Asscherick podejmuje niezwykle ważny problem, jakim jest odtworzenie biblijnego obrazu charakteru Bożego. Jedną z największych diabelskich intryg, jest przypisanie Bogu swoich demonicznych cech, co sprawia, że wielu ludzi zamiast kochać i podziwiać Stwórcę, boi się Go i podświadomie odrzuca.

Spotkania będzie można śledzić na kilku kanałach telewizyjnych w serwisie YouTube. Szczegóły znajdują się na stronie:

www.kimjestbog.pl

Program „BÓG? CZY ON ISTNIEJE?”  adresowany jest do osób poszukujących wartości duchowych, pragnących poznać Boga, znaleźć w Nim ukojenie, a także otrzymać odpowiedzi na trudne życiowe pytania. To także znakomity materiał dla osób, które nie identyfikują się z żadną zorganizowaną religią.

Mówca zachęca do poddania uczciwej krytyce wszelkich religijnych tradycji, by zrobić miejsce dla Prawdy Bożej.

Program emisji:

DATA PREMIERY TEMAT SPOTKANIA
31.X.2021 (niedziela) CZYM JEST PRAWDA? Dlaczego warto zadawać pytania dotyczące Boga?  Czy Biblia może być wyznacznikiem prawdy?  Kto jest autorem Biblii?
3.XI.2021 (środa) KIM JEST BÓG? Jak wyobrażamy sobie Boga i czy ma to jakieś znaczenie?  Czy możliwe jest poznanie Boga?  Czy istnienie Boga to dobra wiadomość?
7.XI.2021 (niedziela) CZY WIARA W BOGA JEST LOGICZNA? Ateizm kontra teizm  Jaka jest różnica między wiedzą a wiarą?  Czy jest coś takiego jak moralność absolutna?  Na czym polega samoobjawienie Boga?
10.XI.2021 (środa) EWOLUCJONIZM CZY INTELIGENTNY PROJEKT? Czarna skrzynka Darwina  Człowiek, bezwolna maszyna do powielania kodu DNA?  Czy religia i nauka są ze sobą zgodne?  Miłość, dobro i piękno a teoria ewolucji
14.XI.2021 (niedziela) DLACZEGO CIERPIĄ DZIECI? Tworzenie relacji – jedna z cudownych cech Boga   Cierpienie jako zarzut wobec miłości Boga  Czy Bóg zdystansował się od cierpiącego świata?  Czy mamy wpływ na własne przeznaczenie?
17.XI.2021 (środa) CZY JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ NA ZIEMI? Dlaczego nie tylko podli ludzie dopuszczają się zła?  Przerażający wynik eksperymentu na Uniwersytecie Stanforda  Dekalog – bezduszne zasady czy inspirujące obietnice?  Wspaniały, sprawiedliwy świat!
21.XI.2021 (niedziela) KIM JEST JEZUS? Pozabiblijne źródła informacji o Jezusie  Rachunek prawdopodobieństwa a proroctwa mesjanistyczne  Granice Bożej łaski  Kto zabił Jezusa?
24.XI.2021 (środa) CZY BÓG MA CZAS? Człowiek – to brzmi dumnie!  Bóg relacji i więzi  Odpoczynek na maksa!  Odkryć sens ludzkiego życia
28.XI.2021 (niedziela) CO Z TYM KOŚCIOŁEM? Zorganizowana religia? Nie, dziękuje!  Formacja – deformacja – reformacja  Czym jest Kościół i po co istnieje?  Więzi, które leczą
1.XII.2021 (środa) CO SIĘ DZIEJE PO ŚMIERCI? Błędne koncepcje i lęk przed śmiercią  Zaraz po śmierci do nieba?  Kto może być nieśmiertelny?  Co sądzić o życiu wiecznym?
5.XII.2021 (niedziela) MIŁOŚĆ CZY PIEKIELNE KATUSZE? Zafałszowany obraz charakteru Boga  Strach impulsem do nawrócenia dla niepokornych?  Biblijna definicja piekła  Dzień, w którym zginie zło
8.XII.2021 (środa) JAK ZACZĄĆ WSZYSTKO OD NOWA? Pokój, o którym marzysz  Jak pozbyć się poczucia winy?  Nowy duchowy start  Odnaleźć nieustającą przyjaźń!

ZAPRASZAMY!

Szczegóły

Początek:
31 października 2021 godz. 18:00
Koniec:
8 grudnia 2021 godz. 18:00
Witryna internetowa:
www.kimjestbog.pl