Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

500 lecie Reformacji w Warszawie – filmy o bohaterach wiary!

23 września 2017 godz. 18:00
do 4 listopada 2017 godz. 20:00

Z okazji 500 lecia Reformacji, zapraszamy na projekcje filmów fabularnych o bohaterach wiary!

 

23.09 – Jan Wycliffe

Jan Wyclif, jeden z najbardziej renomowanych filozofów XIV Anglii. Jako niepokorny kleryk przeciwstawia się potędze papieża, tłumacząc Biblie na język ojczysty. Film ukazuje heroiczne zmagania tego niezwykłego męża wiary, Porannej Gwiazdy Reformacji.

 

30.09 – Płonący Pielgrzym 

Film fabularny oparty na faktach. Historia grupy Anabaptystów, którzy rzucili wyzwanie władzy kościoła. Wzywali do świadomego chrztu, aby z własnej woli podjąć decyzję podążania za Chrystusem. Decyzję, za którą nieraz płacili najwyższą cenę… życie.

07.10 – Boży Banita 

Wiliam Tyndal, stał się jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w XVI w. Anglii. Fałszywie oskarżony i ścigany przez króla Henryka VIII oraz papieskiego legata, jak strzała przemierzał Europę. Dzisiaj jest on znany jako „ojciec angielskiej Biblii”, oraz jeden z głównych liderów angielskiej Reformacji.

 

21.10 – Jan Hus

Poruszająca historia czeskiego reformatora religijnego i bohatera narodowego Jana Husa z XIV/XV wieku. Będąc duchownym i profesorem Uniwersytetu Praskiego, Hus występował przeciwko nadużyciom średniowiecznego Kościoła. W wyniku haniebnego procesu został ostatecznie oskarżony o herezję i spalony na stosie.

 

28.10 – Luter

Film opowiada historię Marcina Lutra, księdza i profesora teologii na uniwersytecie w Wittenberdze, który twierdził, iż wierni sami powinni studiować Biblię, nie muszą odmawiać określonej liczby modlitw czy uczeszczać na nabożeństwa. Tym samym podważył całą organizację Kościoła rzymskokatolickiego. Ogłoszonymi przez siebie 95 tezami zjednał sobie opozycję kościelną, ale naraził się papiestwu. Usunięto go z Kościoła katolickiego i zagrożono klątwą. Cesarz Karol V rozkazał mu wyrzec się swoich przekonań. Luter, mimo iż groził mu stos, pozostał wierny swym przekonaniom. Szczęśliwie poparli go i wzięli po opiekę władcy Saksonii. Jego wystąpienie dało początek wojnom religijnym, rozpadowi Kościoła rzymskokatolickiego i powstaniu Kościołów narodowych, z luteranizmem na czele.

 

04.11 – John Wesley

Opowieść o wybitnym reformatorze XVIII-wiecznej Anglii. Film niezwykle ciekawie przybliża postać Jana Wesleya, jako zwykłego człowieka, a zarazem jednego z największych przywódców Kościoła.

 

WSTĘP WOLNY!

Szczegóły

Początek:
23 września 2017 godz. 18:00
Koniec:
4 listopada 2017 godz. 20:00

Miejsce wydarzenia

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej, Foksal, Warszawa, Polska